חזרת המשלחת מטורקיה

לאחר שסייעו בחילוצם של 15 בני אדם (בניהם ילדים), חברי משלחת הסיוע של ארגון איחוד הצלה וחל״צ לאזור האסון בטורקיה, נחתו בנמל התעופה בן גוריון.

בשני מטוסים מצי המטוסים של הפילנתרופית הד״ר מרים אדלסון, נחתו בזה אחר זה חברי משלחת איחוד הצלה – ארגון המתנדבים הלאומי – לאזור האסון הנורא בטורקיה, בנמל התעופה בן גוריון.

משלחת המתנדבים אשר הוקפצו לטורקיה בהתארגנות תוך שעות ולוו על ידי מנהלי וצוותי האגפים, התגייסו למסע הסיוע אשר תוכנן במטה מבצעים ויצא לפועל בסיוע מטה מתנדבים ותפעול ואגף לוגיסטיקה.

המשלחת בפיקודו של מתנדב איחוד הצלה רב סרן במיל׳ יוסי כהן, המריאה ביום שלישי שעבר בטיסה מיוחדת של חברת סאן דור מבית אל – על ובתיאום עם משרד החוץ, הביטחון ושגרירות ישראל בטורקיה.

במהלך הימים האחרונים, פעלו חברי המשלחת יד ביד עם כוחות פיקוד העורף בעבודות החילוץ בעשרות אתרי הרס בו זמנית, עבדו במרץ מעל ל – 12 שעות ביממה ואף יותר, וסייעו בחילוצם של 15 בני אדם שנקברו חיים תחת ההריסות, בניהם ילדים בגילאי 15,9,7.

המשלחת מנתה כ – 40 מתנדבים, והורכבה מרופאים, פרמדיקים וחובשים מתנדבים של איחוד הצלה, מתנדבי יחידות החילוץ הישראליות (חל״צ) וממתנדבי יחידת חוס״ן (חרום וסיוע נפשי) של הארגון שסייעו רבות לאזרחים באזור האסון.

צוותי מטה המתנדבים והתפעול התגייסו לסייע ולחבק את משפחות מתנדבי איחוד הצלה שיצאו לטורקיה ואת חברי יחידת החילוץ שיצאו יחד עם מתנדבי איחוד הצלה לסייע לנפגעי הרעש בטורקיה. הפעילות בסיוע ודאגה למתנדבים, ובקשר שוטף עם המשפחות בצורה ישירה ובסיוע ראשי וסגני הסניפים.

תודות להנהלת הארגון, למנהלי וצוותות האגפים וחברי הצוותים שהתגייסו למען הצלחת המשלחת ורווחת המתנדב למענכם ובשבילכם.

חברי המשלחת הסתיעו רבות בטכנולוגיות מתקדמות של מערכות תקשורת מבצעיות ולוויניות, רחפנים קטנים לגישה במרווחים צרים בין בניינים שקרסו, ששידרו לכוחות החרום צילום תרמי לאיתור חום גוף.

אלי פולק, מנכ״ל איחוד הצלה: ״בסיוע של שגרירות ישראל בטורקיה ושל משרד החוץ הישראלי, נחתה המשלחת בנמל התעופה הבינלאומי של העיר גאזינטאפ ומשם המשיכה דרומה לכיוון העיר האטאי. מיד עם נחיתתה הקימו חברי המשלחת חפ״ק מיוחד ומרפאות קהילתיות בשטח, העניקו סיוע רפואי ובתיאום עם פיקוד העורף סייעו בחילוץ הלכודים. בנוסף, צוות הלוגיסטיקה של איחוד הצלה, דאג לשנע משדה התעופה בגאזינטאפ לזירת האסון, כ – 10 טון של ציוד רפואי והומניטרי שהטסנו במיוחד מישראל. אני מודה לנציגי משרד החוץ ולצוות שגרירות ישראל בטורקיה ולפיקוד העורף על שיתוף הפעולה המלא במהלך שהות המשלחת בזירת האסון.״

אלי ביר, נשיא ומייסד איחוד הצלה: ״אני רוצה להודות בראש ובראשונה ולהביע את הערכתי הרבה והערכתם של כלל מתנדבי איחוד הצלה בארץ ובעולם לחברי המשלחת היקרים והמסורים, שבין רגע עזבו את ילדיהם, משפחתם ואת מקור פרנסתם, עלו על מטוס לזירת האסון הנוראית, זכו להציל חיי אדם ולייצג את מדינתינו בכבוד. בנוסף, אני רוצה להודות לד״ר מרים אדלסון, ששוב ושוב נרתמת מיידית לכל בקשת חסד וגם היום מסייעת לנו להחזיר את המתנדבים המסורים מזירת האסון הביתה.״

תודה למתנדבים ולראשי וסגני הסניפים על ההשקעה המאמץ והסיוע למען הצלחתו של המסע.

כתיבת תגובה

הטבות פופולריות

הטבה למתנדבים

עד 50% הנחה הנחה!

קורס מנטליזם אסף סלומון

הטבה למתנדבים

100 הנחה!

רחיצת יוקרה בטורעאן שנמצאת על כביש 77

הטבה למתנדבים

10 הנחה!

קפה קפה כפר כנא

הטבה למתנדבים

5% הנחה!

פיצה איטליינוס

הטבה למתנדבים

צמיגי בן כליפה

הטבה למתנדבים

20 הנחה!

ברוהאוס הגולן קצרין

הטבה למתנדבים

15 הנחה!

קדושים תהיו תפילין מהודרים

הטבה למתנדבים

25% הנחה!

מאמן ומטפל רגשי – מאסטר בסוגסטיה NLP וטראנס.

שם המשתמש – כתובת הדוא"ל הרשומה במערכת
סיסמה – מס הכונן

נתקלת בבעיה? יש לך שאלה?

ניתן ליצור איתנו קשר