הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת רבנות הראשית הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט״א הגיע לביקור מיוחד במטה הראשי של איחוד הצלה בירושלים.

מנכ״ל איחוד הצלה אלי פולק הציג לראש״ל את המוקד הראשי אשר מזניק מדי יום כ- 2000 אירועים להם נותנים מענה 6,500 מתנדבי הארגון בכל רחבי הארץ. כמו כן סקר פולק את פעילות אגף ההלכה באיחוד הצלה אשר מוודא כל העת כי כלל הפעילויות הנעשות בחול ובשבת למטרת הצלת חיים נעשות לפי כל כללי ההלכה ובצורה הטובה ביותר.
בין השאר הוצג לרב רכב החירום החשמלי ואופני החירום החשמליות שנותנות פתרון למענה באירועים בשבת כאשר לשאלת המתנדבים הורה הרב הראשי כי אמנם העדיפות היא להשתמש ברכב חשמלי אך גם כאשר לא ניתן מותר לצאת ולחזור ברכב בשבת לצורך הצלת חיים.
הרב הראשי התרשם מאוד מהאכפתיות והמחשבה להצלת חיים תוך שמירת השבת. לאחר מכן התכנסו עובדי ומתנדבי איחוד הצלה לשיעור מיוחד מפי הראשון לציון לקראת חג הפסח במהלך השיעור הנחה הראשון לציון את המתנדבים והעובדים כיצד לנהוג בשגרה ובחירום.
בסיום השיעור בירך הרב הראשי את כלל העובדים והמתנדבים ואמר, "אשריכם ואשר חלקכם שאתם עוסקים בהצלת חיים ולא צריך להרחיב כמה הזכות שלכם גדולה, שיהיה לכם ברכה והצלה בכל מעשי ידיכם"
לאחר מכן הציגו רכזי ההלכה באיחוד הצלה בפני הרב שאלות על אופן הפעולה בשבתות וכן כיצד לנהוג בסדר פסח במקרי הצורך של יציאה למקרי חירום תוך כדי הסדר.

מנכ״ל איחוד הצלה אלי פולק סיכם ואמר: עלתה בידינו היום זכות גדולה כשהרב הראשי לישראל מרן הראש״ל הגר״י יוסף הגיע לברך מקרוב את הפעילות הענפה של אלפי המתנדבים באיחוד הצלה. זכינו לשמוע מהראש״ל שיעור מיוחד בענייני היום ולקבל תשובות לשאלות שעלו בתקופה האחרונה ולקבל הדרכה ותשובות מסודרות כיצד לנהוג בסוגיות ההלכתיות העומדות על הפרק.

כתיבת תגובה

הטבות פופולריות

בבעלות כונן איחוד הצלה

20% הנחה!

צמיגים ואביזרי רכב אימאר

הטבה למתנדבים

עד 50% הנחה הנחה!

קורס מנטליזם אסף סלומון

הטבה למתנדבים

100 הנחה!

רחיצת יוקרה בטורעאן שנמצאת על כביש 77

הטבה למתנדבים

10 הנחה!

קפה קפה כפר כנא

הטבה למתנדבים

5% הנחה!

פיצה איטליינוס

הטבה למתנדבים

צמיגי בן כליפה

הטבה למתנדבים

20 הנחה!

ברוהאוס הגולן קצרין

הטבה למתנדבים

15 הנחה!

קדושים תהיו תפילין מהודרים

שם המשתמש – כתובת הדוא"ל הרשומה במערכת
סיסמה – מס הכונן

נתקלת בבעיה? יש לך שאלה?

ניתן ליצור איתנו קשר