עשרות נפגעים מדומים עקב שריפה במוסד 'עלה' לילדים עם מוגבלויות

בבני ברק נערך תרגיל היערכות רחב היקף ומוכנות לשעת חירום בהשתתפות צוותי הרפואה של איחוד הצלה, כוחות כיבוי אש, משטרת ישראל וכוחות חירום וביטחון נוספים.

כוחות החירום וההצלה תרגלו תרחיש של שריפה שבעקבותיו אירע אירוע רב נפגעים בבניין מערך הדיור 'בית יהלום' של רשת 'עלה' לילדים ואנשים עם מוגבלויות, הממוקם ברחוב עוזיאל בעיר. התרגיל נערך במבנה הגדול וכן בצירים באזור שכונת ויז'ניץ ובצירים המובילים למרכז הרפואי "מעייני הישועה", לשם פונו הנפגעים המדומים (נפג"מים) – במסגרת התרגיל הוכרז אצלם בבית החולים נוהל אר"ן – מענה לאירוע רב נפגעים (מדומים) שנקלטו במחלקה החדשה לרפואה דחופה, שנחנכה בימים אלה, במרכז הרפואי מעיני הישועה.

ראש סניף איחוד הצלה בני ברק אפי פלדמן וסגנו ישראל אלתר סיכמו: "כארגון מקצועי אחד הדברים עליהם אנו שמים דגש כל העת זה המוכנות שלנו לשעת חירום ולמקרי קיצון. בהתאם לכך ערכנו את התרגיל יחד עם עשרות מתנדבי איחוד הצלה בבני ברק בפיקודו של יחיאל מילר קצין המבצעים של איחוד הצלה בבני ברק, בשיתוף פעולה עם כבאות והצלה לישראל, מעייני הישועה, משטרת ישראל, רשת 'עלה' וכוחות נוספים".

רב רשף אלברט מוניס מפקד המשמרת מכבאות והצלה, תחנת רמת גן מסר: "מטרת התרגיל הייתה לבחון את פעילות הצוות המוסדי באירוע שריפה, והכרת לוחמי האש במבנה מורכב עם אוכלוסייה מיוחדת, על מנת שנוכל להתאים את עצמנו ועבודתנו בשטח לא מוכר ואינו שגרתי.
תחנת רמת גן קיבלה דיווח על מבנה בקומה הרביעית, למקום הגיעו 3 צוותי כיבוי וקצין המשמרת.
עם הגעתם למקום ביצעו הלוחמים פעולות חדירה וחתירה למגע עם מוקד האש אשר החל במיטה באחד החדרים,בהשקעת מאמץ בפינוי נפגעים ברגישות יתרה, יחד עם כונני איחוד הצלה בשטחים אשר אינם מעורבים בשריפה, ובשחרור עשן מן המבנה.
כבאות והצלה למדו מהתרגיל והסיקו מסקנות לאירועים מורכבים, נשמח לשיתופי פעולה נוספים בעתיד!"

הרב יהודה מרמורשטיין, מייסד ומנכ"ל רשת 'עלה': "אני מבקש להודות ולברך את כלל הכוחות שהשתתפו במבצע המיוחד – איחוד הצלה, כיבוי אש, משטרת ישראל ו'מעייני הישועה', ובמיוחד לצוות המסור שלנו ב'בית יהלום', בראשות המנהלת גב' דבורה גלאובר, על התרגיל המושקע והמוצלח. כולנו תפילה שאירוע כזה יישאר רק בגדר תרגיל ולא נזדקק להפעלת המתכונת לשעת חירום, אך עלינו להיות תמיד מוכנים וערוכים מקצועית להצלת חיי אדם וכך אנו פועלים".

ד"ר דורית טקס-מנובה מנהלת המרכז הרפואי 'מעייני הישועה': "המרכז הרפואי מעיני הישועה, הינו חלק ממערך האר"ן של מדינת ישראל, והוא האמון על המענה הרפואי המיידי והראשוני לתושבי בני-ברק והסביבה הן בשגרה והן בחירום. לפיכך מחובתינו להיערך למתן רפואי מיטבי ולתרגל גם מתן מענה לתרחישים של ארועים רבי נפגעים".

בתרגיל כיבדו בהשתתפותם סמנכ"ל מתנדבים ותפעול לייזר היימן ומשנה לסמנכ"ל מבצעים דוד קריספיל

תודה למנהל אגף מבצעים גלעד סולומון וסגניתו רחל צ'ובוטה וצוותי האגף על הסיוע הגדול בהשקעה למען מקצועיות המתנדבים.

תודה לראש הסניף אפי פלדמן וסגנו ישראל אלתר על ההשקעה בפיתוח הגזרה ושיתופי הפעולה.

כתיבת תגובה

הטבות פופולריות

הטבה למתנדבים

אלפיים שח הנחה הנחה!

יהודה בצלאל משכנתאות

₪5000

₪7000

עסק בבעלות כונן איחוד הצלה

10 הנחה!

ים עיצובים והדפסות

הטבה למתנדבים

15 הנחה!

מסתורי חדרי בריחה וקריוקי

עסק בבעלות כונן איחוד הצלה

על כל תכשיטי היהלומים 65% הנחה ממחיר המחירון הנחה!

יהלומי פירוב

הטבה למתנדבים

35 הנחה!

צמיגי דוידו מוטי

הטבה למתנדבים

10% הנחה!

קליק צילום

עסק בבעלות כונן איחוד הצלה

רוני ישראלוב -בנייה ושיפוצים כלליים

עסק בבעלות כונן איחוד הצלה

15% הנחה!

משכנתלמת – ייעוץ משכנתאות ומימון

₪6350

₪7500

שם המשתמש – כתובת הדוא"ל הרשומה במערכת
סיסמה – מס הכונן

נתקלת בבעיה? יש לך שאלה?

ניתן ליצור איתנו קשר